| Camera | 12MP+12MP+12MP Main, 12MP Front | |
|---|---|---|
| Display | 6.7 inches Super Retina XDR OLED | |
| Sim | Single SIM | |
| OS | iOS 15 | |
| Chipset | Apple A15 Bionic (5nm) | |
| RAM | 6GB RAM | |
| Memory | 128GB, 256GB, 512GB ROM | |
| Battery | 4000mAh Li-Ion (Lithium Ion) Battery |
| Name | Apple iPhone 13 Pro Max |
|---|---|
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Price | Tk 162,999 |
| Brand | Apple |
| Type | Smart Phone |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | Not announced |
|---|---|
| Launch Date | September, 2021 |
| Network Type | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G |
|---|---|
| Network 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM) - for China CDMA 800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 CDMA2000 1xEV-DO |
| Network 4G | 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29, 30, 32, 34, 38, 39, 40, 41, 42, 46, 48, 66, 71 - A2342 |
| Network 5G | 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 20, 25, 28, 38, 40, 41, 66, 71, 77, 78, 79, 260, 261 Sub6/mmWave - A2342 |
| Network Speed | HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A, 5G, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps |
| Network GPRS | Yes |
| Network EDGE | Yes |
| Display Type | Super Retina XDR OLED, HDR10+, 800 nits (typ), 1200 nits (peak) |
|---|---|
| Display Size | 6.7 inches |
| Display Resolution | 1284 x 2778 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Primary Camera | 12MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76 |
|---|---|
| Secondary Camera | 12MP, f/2.2, 23mm (wide) SL 3D, (depth/biometrics sensor) |
| Body Dimensions | 150.9 x 75.7 x 8.3 mm |
|---|---|
| Body Weight | 194 grams |
| Body Build | Front/back glass, aluminum frame |
| Body Color | Space Gray, Silver, Gold, Midnight Green, lLue (matte colors) |
| Operating System | iOS 15 |
|---|---|
| Chipset | Apple A15 Bionic (5nm) |
| Memory Internal | 128GB, 256GB, 512GB ROM |
|---|---|
| Memory External | No |
| Ram | 6GB RAM |
| Battery Type | Li-Ion (Lithium Ion) |
|---|---|
| Battery Capacity | 4000mAh |
| Fm Radio | No |
|---|
| Audio | Vibration, MP3, WAV ringtones |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, hotspot |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | Lightning, USB 2.0 |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS |
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
|---|---|
| Messaging | iMessage, Email, Push Email, IM |
| Browser | HTML5 |
| Made By | US |
|---|
Wow Great Mobile Phone.
Display: 7.6 inches Foldable Dynamic AMOLED 2X
Camera: 12MP+12MP+12MP main, 16MP front
Chipset: Qualcomm Snapdragon 888+
RAM: 12GB RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Po 4400 mAh Battery
View Details →
Display: 8.1 inch AMOLED Display
Camera: 11MP Camera
Chipset: Qualcomm Snapdragon 888
RAM: 6GB RAM
OS: Android 11
Battery: 4000 mAh Li-Poly Lithium Polymer Battery
View Details →
Display: 6.2 inches Foldable P-OLED Display
Camera: 48MP Main, 20MP Front
Chipset: Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G
RAM: 8GB RAM
OS: Android 10
Battery: 2510 Mah Li-Poly Battery
View Details →
Display: 6.7inches Super Retina Display
Camera: 12MP+12MP+12MB Main, 12MP Front
Chipset: Apple A14
RAM: 6GB RAM
OS: iOS 14
Battery: Non-removable Li-Ion Battery
View Details →
Display: 6.39 inch AMOLED Display
Camera: 40MP+20MP+8MP Main, 24MP Front
Chipset: HiSilicon Kirin 980 (7 nm)
RAM: 8 GB RAM
OS: Android 9.0 Pie
Battery: 4200 mAh Li-Po Battery
View Details →